Novida,
EBRD BAS (İşletme Danışmanlığı Hizmetleri) Sağlayıcısıdır.
EU-Funded Inno-4-AgriFood Danışmanıdır.
TURQUALITY® Yetkili Yönetim Danışmanıdır.

Arzu İlhan Babaoğlu

Danışma Kurulu Üyesi

Arzu İlhan Babaoğlu, İş Geliştirme, Dönüşüm, Entegrasyon ve/veya Büyüme hedeflerini gerçekleştirme hayali ve hedefi taşıyan İşletmelerin güvenilir ve etkili Çözüm Sağlayıcısı olma misyonuyla yola çıkan Novida Global Türkiye ve Karadağ’ın Danışma Kurulu Üyesidir.

1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Programcılığı Bölümlerini bitiren Arzu İlhan-Babaoğlu, mezuniyetinin ardından 1987 – 1994 yılları arasında Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Bilgi İşlem Bölümü’nde Sistem Analisti olarak çalışmış ve NCR Türkiye’de Ürün, Satış ve Bayi Kanalı Yönetimi yapmıştır.

1994 yılında Ürün Yöneticisi olarak Hewlett-Packard (HP) Türkiye Organizasyonuna katılan İlhan-Babaoğlu, firmanın perakende pazarındaki ilk çalışmalarını başlatarak, mürekkep püskürtmeli yazıcı satışlarında Türkiye’nin EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) Bölgesi içinde ön sıralara yerleşmesini sağlamıştır.

Arzu İlhan-Babaoğlu, 1997 yılında HP’nin Almanya’daki Avrupa Pazarlama Merkezi’ne transfer olmuş ve 2003 yılında kadar yine EMEA Bölgesi’ndeki farklı ürün grupları için çeşitli satış ve pazarlama pozisyonlarında görev yapmıştır. Babaoğlu, bu süre zarfında ağırlıklı olarak gelişmekte olan pazarlar ve Kuzey Avrupa ülkeleri için çalışmıştır. 2003 yılında yeniden Türkiye’ye dönen Arzu İlhan-Babaoğlu, aynı yıl HP Ortadoğu, Afrika ve Doğu Avrupa Bölgesi Çok Fonksiyonlu Ürünler Pazar Geliştirme Müdürlüğü görevine atanmıştır. Babaoğlu, 2007-2008 yılları arasında ise yine aynı bölgede bu kez Geniş Format Baskı Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapmıştır. Bu görevi sırasında, HP’nin geniş format baskı alanında bünyesine kattığı şirketlerin entegrasyonunu sağlamış ve özellikle Afrika ve Ortadoğu pazarlarında satış ve dağıtım kanallarının kurulmasına ve gelişmesine katkıda bulunmuştur.

2008 – 2011 yılları arasında Hewlett Packard (HP) Türkiye Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Direktörü olarak görev almıştır. Bu görevi sırasında, grubun Türkiye çapındaki tüm satış, pazarlama ve servis faaliyetlerinin yönetilmesinden ve geliştirilmesinden sorumlu olan Arzu İlhan Babaoğlu, yine aynı dönemde Amerikan Ticaret Odası (AmCham) Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır.

2012 yılında HP EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Akdeniz) Bölgesi Geniş Format Baskı Makineleri Genel Müdürlüğü’ne atanan İlhan-Babaoğlu, ailesi ile birlikte Barcelona’ya taşınmış ve kariyerine Temmuz 2017 tarihine kadar burada devam etmiştir. Arzu İlhan-Babaoğlu, İspanya’daki son görevi olan EMEA Sarf Malzemeleri Genel Müdürlüğü pozisyonu kapsamında, aldığı geniş sorumluluk ve yönettiği 4 milyar dolarlık yıllık ciro ile HP’nin uluslararası organizasyonunda bu seviyede bir göreve gelen ilk Türk yönetici olmuştur.

2017 yılı Ağustos ayından itibaren Amerika’daki HP Genel Merkezi’nde, HP Global Strateji ve Planlama Direktörlüğü görevini yürütmektedir. Şirketin uzun dönemli satış, pazarlama ve dijital dönüşüm stratejilerini belirleyen yönetim ekibi içinde yer alan İlhan-Babaoglu, 30 yılı aşkın süredir Bilişim Sektörü’nde çalışmakta olup, evli ve bir kız çocuğu sahibidir.